Skocz do zawartości

Ser twarogowy wędzony.


Biotit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 408
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak jak pisałam kupuje gotowe sery twarogowe kroję je w takie paski ( prostopadłościany :rolleyes: ) jak widać, posypuję przyprawami typu ,tymianek ,zioła prowansalskie ,papryka estragon, czosnek ( zestaw ziół jest zawsze nieco inny) zalewam 10% solanką na noc ,rano do siatki (tym razem było do gazy bo siatka się skończyła ) i do wędzarki.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje gotowe sery twarogowe kroję je w takie paski

No to jestem oświecony .

Jako że nie mam co wydoić i mleko" od chłopa " to podróba to i u mnie będą "oscypki" w następnym wędzeniu.

Dzięki za "pomysła"

 

A co do wędlin , to się nie wypowiadam , bo chudziak dostanie skrzydełek i nam odfrunie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry uprzedzam, że nie można porównywać ich do oscypków bo w smaku i konsystencji są inne .Ale to zawsze jest jakaś odmiana w menu i zwykle jak się wędzi mięsa to troszkę miejsca na serki się znajdzie i nie trzeba tak ich pilnować bo się nie "roztapiają" co najwyżej wysuszają :lol:

Paolo nie ma sprawy mogę Cię przeszkolić :grin:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzony twaróg produkuje firma JANA. Można go kupić w Auchanie (przynajmniej w Warszawie), wiem że są w sprzedaży w Wielkopolsce. 16 zł/kg. Bardzo smaczny, często gości na naszym stole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaV22 no to przy następnym wędzeniu spróbuj własnej wersji -będziesz miał porównanie :lol:

duduś nie ma sprawy tylko jak do tego logistycznie podejść :question:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam, one są zwykle dodatkiem przy wędzeniu wędzonek więc temperatura 50-70 st.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam kupuje gotowe sery twarogowe kroję je w takie paski ( prostopadłościany :rolleyes: ) jak widać, posypuję przyprawami typu ,tymianek ,zioła prowansalskie ,papryka estragon, czosnek ( zestaw ziół jest zawsze nieco inny) zalewam 10% solanką na noc ,rano do siatki (tym razem było do gazy bo siatka się skończyła ) i do wędzarki.

Przepraszam ale chyba coś przegapiłem? Gdzie już chudziaku pisałaś o tym serku i gdzie to "widać"? Jaki to ten ser twarogowy? Czy to twaróg tłusty, półtłusty, chudy? Czy może jakieś inne sery? Jeżeli już to gdzieś jest to poproszę o linkę, bo nie znalazłem.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie już chudziaku pisałaś o tym serku i gdzie to "widać"? Jaki to ten ser twarogowy? Czy to twaróg tłusty, półtłusty, chudy?Jeżeli już to gdzieś jest to poproszę o linkę, bo nie znalazłem.

W innym miejscu nie ma o tym serze. Wątek sera twarogowego pojawił się w wędzonkach i został z nich wydzielony to dlatego tak niezbyt szczęśliwie brzmi ten post :mellow: .Jeśli chodzi o rodzaj sera to ja kupuję zawsze tłusty bo mam obawy ,że chudy będzie zanadto suchy. Wyciągam go zwykle wcześniej z wędzarki aby właśnie nie był zbyt wyschnięty .Uprzedzając pytanie - nie mam ustalonego czasu wędzenia tego serka decyduje o tym wygląd sera , aha wkładam go raczej w fazie wędzenia a nie osuszania czyli troszkę później.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy przyjemność :grin: skosztowania serka wędzonego w/g pomysłu Olgi czyli chudziak i jak ktoś nie może z różnych względów zrobić własnej produkcji, to to jest świetny pomysł :clap: Ja też mam zamiar taki zrobić :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W wędzarni siedzi serek (tłusty) i sie wedzi juz ok. 1,5 h, temp. ok. 50 st. C - złapał kolorek kremowy z lekkim ciemniejszym - trzymac go jeszcze ?

 

W dotyku raczej nie wysuszony - czekam :) ... na odpowiedż tych co już w ten sposób i taki ser wędzili...

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno radzić na odległość - jak przetrzymasz dłużej to po prostu będzie bardziej słony i suchy. Ostatnio wędziłam biały ser ze 3 godz. ale kawałki były dosyć grube.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwędzony - jest super :)

Solanka 10 % + przyprawy, zioła - moczone przez 12 h w lodówce, dwa prostopadłościany sera tłustego, później moczone w wodzie ok. 0,5 h, włozone do siatki.

Obsuszone przez przez pół dnia, w wędzarni ok. 3 h, temp. od 40 do 50 st. C.

Troche sie kruszy, ale to drobiazg w porównaniu z walorami smakowymi :thumbsup:

Co wyszło widać poniżej - polecam ! :)

Dzięki chudziak za przepisik...

 

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak o serach mowa to i ja cos dorzucę . Kupuje w lidlu serek podpuszczkowy w lidlu to sie nazywa ser typu włoskiego 24 godziny do rostworu soli , sól do przetworów ja daje 60 g na litr przegotowanej wody nakłuwam serek jeszcze wykałaczką potem do siateczki przez noc osuszam i i do wedzenia jak jest miejsce w beczce :wink: .

Nie jest to oscypek ale cos zblizonego najlepszy po tygodniu lężenia :wink: w lodówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Też wędzę sery, jak do tej pory tylko chude

 

 

W najbliższy weekend robię przymiarkę, pierwszy raz, do wędzenia sera żółtego. Nie mam doświadczenia ani wiedzy, albo coś znajdę na forum, albo jak większość moich wyrobów, próby i błędy, aż osiągnę to co chcę. :wink:

 

Tyle lat wędzę, a dopiero od niedawna nową wiedzę zdobywam, tu, na tym forum :grin:

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.