Skocz do zawartości

Przebieg prac budowlanych przy altanie z wedzarnią i grillem


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

W dziale "Budowa wędzarni" zamiesciłem zdjęcia kilku altanek z grillo-wędzarniami, które znajdowały sie na CD załączonym do ostatniego wydania "Domy drewniane - projekty domów". Na płytce jest także półgodzinny film (avi) z przebiegu budowy obiektu chyba nr 2 - od fundamentów po dach i wykończenie. Film zajmuje ponad 220 MB więc na stronkę nie bardzo mogę go wrzucić. Chciałem, aby uzytkownicy, którzy bedą budować mieli super pomoc. Dlatego też, zastanawiam się jak mozna ten film udostępnić. Umieszczenie go w downloadzie, nawet spakowanego, zabierze roczny transfer w kilka godzin. :D

Kiedyś pamiętam, stawiałem tzw. serwer adresowany na mój adres IP zaś kazdy kto chciał sie ze mna połączyć wgrywał sobie programik typu DC++ . Ja u siebie na tym serwerze udostepniałem plik i każdy dysponujący DC++ wchodził na mój serwer i sobie go zasysał. Szkopół w tym, iż należało umówić się na czas transmisji, gdyż wtedy mój komp musiał być w sieci. Ale to nie problem.

Dysponuję programikami DC++ i proszę Was o opinie jak to widzicie. Tym sposobem można także przesyłać inne pliki, które zajmują sporo miejsca.

Z tego co wiem, również kol. Bagno ma jakiś interesujący nas film.

Powiem jeszcze, iz podczas takiego połączenia każdy z każdym na tym serwerze może sobie wymieniać bezpośrednio wszystkie pliki które udostepni.

Czekam na opinie.

Pozdrawiam

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell Brachu wydaje mi sie to najrozsadniejsze rozwiazanie mozemy sie umowic ze np co dzien od godz... do godz... twoj komp bedzie na pewno czynny no i kto zainteresowany sobie pociagnie co chce szkoda transferu na www
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Własnie o tym pisałem, że musimy znaleźć jakies rozwiązanie, gdyż w przeciwnym razie w ciągu dnia wyczeraplibysmy roczny transfer 240 GB. (choć chyba jak sie pod koniec roku zsumuje to będzie tego i tak ok. 400 GB lub więcej- w grudniu poszło prawie 50 - no ale to przedświateczny okres.) :D

Pozdrowionka

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge także wrzucić na eMula, wtedy każdy kto go ma bedzie mógł sobie pobrać, a ten kto go nie ma , może wgrać.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell wrzuć ten plik na eMula, podaj nazwę to ja jak go sciągnę też udostępnię przez 24 godz. na dobę.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Po rozmowie z synem, który wytłumaczył mi na czym polega eMule to doszliśmy do wniosku, że szybciej i łatwiej byłoby wypalenie płytki i posłanie zainteresowanym :lol: Jeżeli zdecydujesz się na eMule to nazwij ten plik jakoś tak by nazwa była unikatowa i podaj jego sumę kontrolną. Jak widzisz to nie jestem mocny w te klocki, mój syn to co innego. Neostrada ma stosunkowo mały upload i trochę będzie trwało sciągnięcie pliku.

Pozdrawiam.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Papciu.

Na razie wrzucę na eMulka, chyba pod nazwą wędzarka, bo jak sprawdzałem na temat wędzenia nic nie ma.

Co zas do wysyłania.... no, jest nas ponad 800 osób i to trochę czasu by zajeło, oczywiście w przypadku gdyby mnie wczesniej nie zamknęli za piractwo. :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik juz jest na eMulku

Nazwa - wedzarka.mpg , grupa - film, ID - 9C163773BC3DC60F79FB54EE93842E5A

Proszę zasysać.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maxell

 

Można by jeszcze umieścić plik na szybkich darmowych serwerach np tak robią na tym forum ale tylko na 7 dni, potem trzeba wstawiać od nowa.

 

http://peb.pl/159340-faq-jak-udostepniac-za-pomoca-yousendit.html

 

 

Co do eMmule, link bezposredni to

 

ed2k://|file|wedzarka.MPG|277405096|9C163773BC3DC60F79FB54EE93842E5A|/

 

Dla nie wtajemniczonych:

 

Należy skopiować cały podany link i w uruchomionym / połaczonym/ programie emule wybrać zakładke "narzędzia" a następnie "bezposrednie pobieranie" w otwarte okno wkleić linka i zatwierdzić "pobierz"

 

Program w wersji instalacyjnej znajdziecie pod tym linkiem:

 

http://prdownloads.sourceforge.net/emule/eMule0.47a-Installer.exe

 

Pozdrawiam Miro.

 

Ps. Jeśli pobierzesz plik i wyłączysz emule pozostałe osoby nie będą mogły go pobrać.

Im więcej włączonych programów emule tym szybciej pobierzecie pliki.

Teoretycznie 80-100 użytkowników wystarczy do szybkiego transferu.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, wszystkie inne udostepniane wyłączyłem, zostawiłem tylko wedzarkę i dałem ci 100kB/s transferu

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma szybki net można wstawić plik na megaupload

 

http://www.megaupload.com

 

Dostępna wielkość pliku za free to 250 MB i poleży tam miesiąc.

Film ma ok 265 MB więc trzeba go podzielić na dwie częsci np. programem Winrar.

Transfer dla uploadu to ok 100 kb a więc całkiem niezły.

 

Pozdrawiam Mirek

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro co sadzisz po oglądnięciu filmu?

Myślę, że przyda sie wielu naszym zadymiaczom.

Pozdrawiam

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell

 

Myśle że napewno się przyda, bo sam juz zaczynam coś wybierać do swojego domku.

 

Ps.

Przekonwertowałem go na Divix-a i wrzucam na megaupload,ma teraz 120 MB.

Niestety z powodu mojego wolngo transferu w góre potrwa to 3,5 godziny.

Będzie natomiast dostępny przez 30 dni z transferem w dół 100 kb.

Link podam jak sie skończy upload.

 

Mirek

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie się załadował.

 

Link do megauploadu z plikiem w formacie Divix:

 

http://www.megaupload.com/?d=1QJ8DLX8

 

Będzie dostępny 30 dni więc osoby zainteresowane niech pobierają już teraz.

 

Pozdrawiam Mirek

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy bylby ktos chetny do wstawienia tego pliku na rapidshare? Ze wzgledu na to ze na megaupload czesto wszystkie potrty dla polski sa zajete. A na rapid share zalezy tylko od numeru ip i dla posiadajacych neostrade jest o wiele wygodniejsze poniewaz wystarczy wylaczyc i wlaczyc neostrade i mozna sciagac dalej.

 

Jesli znajdzie sie chetny tutaj sa linki jak wrzucac na rapida:

 

http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=28187

 

Jak sciagac:

http://www.styryl.easyisp.pl/ws/articles.php?id=6

 

limit wielkosci pliku na rapidzie to 100mb wiec bedzie trzeba podzielic na dwie paczki i umiescic pod dwoma adresami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Mam prosbe do osob, ktore ten filmik juz maja. Moglby go ktos wrzucic na Rapida poniewaz sciagniecie czegokolwiek z megaupload'u graniczy z cudem. Z gory dziekuje.
Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bury na pewno skorzystamy juz wkrótce, gdyz dostałem wczoraj maila od Kol. Mroza (redaktora niemieckiego radia, który robił wywiad z naszymi zadymiaczami), że wysłał mi płytke z audycją na temat produkcji kiełbas w Polsce.

Dodatkowo informuje, że przyjeżdżają obowiązkowo w sierpniu na zlot robic audycję o naszym spotkaniu - również dla Niemców.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.