Skocz do zawartości

prośba o sposób na szybkie peklowanie szybkie peklowanie


wosiu

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o radę

 

co trzeba zrobić aby szynki zapeklowane w środę można wędzić w niedzielę?

mam problem ponieważ prosiak przyjeżdża w środę rano i wszystkie rzeczy będę zaraz peklował będzie robiona kiełbasa i schabik boczki słonina no i właśnie szynki i balerony.Kiełasa schabik i boczki zdążą mi się upeklować ale co zrobić z szynkami i baleronem wiem że można to zrobić tylko jak? POMÓŻCIE!!!!!!!

MOŻE DAĆ MOCNIEJSZĄ SOLANKĘ? zawsze robiłem 10dkg na litr

jesze jedno po co się daje proszek do pieczenia?

acha szyki będą miały ok kilo

wosiu

Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystać z Dziadkowej tabeli przyśpieszonego peklowania

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=7876#7876

- masz 3 dni czyli 1,60 - 1,70 kg peklosoli/10litrów i nastrzyk ok 20% do wagi mięsa

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co się daje proszek do pieczenia?

Proszek do pieczenia służy jako spulchniacz do ciast, w których nie stosuje się drożdży, sody i amoniaku.

W przypadku farszów mięsnych powoduje przesunięcie pH mięsa a tym samym farszu mięsnego do bardziej zasadowego powodując tym samym łatwiejsze uzyskanie "kleju".

Musisz wiedzieć, że będziesz musiał zjeść w kiełbasie proszek do pieczenia, gdyż nie następuje jego rozkład w przeciwieństwie do ciasta, gdzie następuje jego rozkład.

Zastanów się czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MAM ZAMIARU BRUDZIĆ MOICH WYROBÓW ŚWIŃSTWAMI- pytałem poprostu przez ciekawość ponieważ słyszałem że tak się robi i nie wiedziałem dlaczego.Mam zamiar jeść tylko CZYSTE wyroby,ale ciekawość nie pozwoliła mi nie zapytać. Pozdrawiam wosiu
Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już aby wyczerpać ciekawość to proszek do pieczenia jest mieszanką składników, z czego to wodorowęglan sodu (popularnie zwany sodą oczyszczoną) jest właśnie czynnikiem regulującym pH
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan, mnie kiedyś radził bardzo stary masarz (i dobry), by w przypadku, kiedy farsz na kiełbase się rozsypuje, ma dziwny zapach (chodzi o mięso wadliwe - głownie PSE), chcąc uratować kiełbasę, dodać w ostateczności ok. 1-2 opak. proszku do pieczenia (bezzapachowego) na 10 kg farszu. Abratek i Bagno mają rację. jednakże, stosowac tylko w ostateczności, kiedy np. zrobiona próbna kiełbaska, po sparzeniu, wykazuje objawy niedopeklowania (brak czerwonego koloru wewnatrz), rozsypuje sie i posiada specyficzny, "chemiczny" zapach i smak. Własnie z uwagi na zawartość kwasnego wędlanu sodu, "zbijamy kwasowośc", co zmienia strukturę chemiczną mięsa i czyni je przydatnym do obróbki. On nazywał takie mięso pochodzącym ze świń "niemięsnych", o czym juz tutaj pisałem.

W zakładach także dodaja sodkę do mięsa by wyrównać odczyn.

Pozdrawiam

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maxell, Fachowo to mówimy w języku masarzy (rybie mięso)

Ja nie używam proszku do pieczenia, ponieważ i tak jest to nie dobra w smaku wędlina

Takie mięso można wykorzystać i można zrobić dobrą kiełbaskę suszoną dodając wołowiny na klej Pozdrawiam

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę o stosowaniu tego w ostateczności. W zakładzie jakoś z tego wybrniesz - masz inne mięso, ale w domu, kiedy po peklowaniu, przyprawieniu, wszyscy czekają na tą pierwszą kiełbaskę, a do najbliższego sklepu z mięskiem jest daleko, musisz mieć opcje rezerwową. :wink: Zadymiacz amator nie może narażać swego honoru, który w rodzinnym, szczególnie sceptycznie nastawionym gronie, bardzo łatwo nadszarpnąć. czasem wiąże się to z przykręceniem kurka z kasa na dalsze inwestycje w tym zakresie, czasem "embargiem sypialnianym" i wieloma, wieloma, niezbyt przyjemnymi konsekwencjami. :tongue:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZCZEPAN - proszę Cię czytaj ze zrozumieniem :devil: Wosiu spytał po co daje się proszek, Bagno mu odpowiedział a ja uzupełniłem o który składnik proszku tak naprawdę chodzi,

a już na pewno nikt z nas nie polecał tego dodatku

dziwisz się później ze dochodzi do nieporozumień :???:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze uzupełnić, dlaczego proszek do pieczenia stosują "niektórzy masarze", gdyż zawiera pirofosforan dwusodowy, a ten składnik wchodzi w skład "haminy".

Odpowiadając Wosiowi napisałem o "przesunieciu pH" mając na myśli składnik, który nie wymienił Abratek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
ja kiedyś peklowałem 4 dni i musiałem uwędzić i powiem ci że wyszła super szynka gdzie goście nazwali ją szynka "jajeczko" ponieważ miała szare oczko i od tej pory muszę tak robić do święta :lol: :lol: :lol: :lol: kruchość i smak bez zmian :wink:

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.