Skocz do zawartości

Świniobicie


andrzej k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Dzisiaj dowiedziałem się od mojego kolegi, że jego znajomi wczoraj ubili rano świnkę i wieczorem zajadali wyroby. Trochę mnie ta sprawa zainteresowała bo wszyscy co mają trochę z tym do czynienia to już wiedzą że mięso po uboju należy jak najszybciej schłodzić i generalnie wyroby robi się na drugi dzień. Wiem że chłodni nie mają , a pogoda wiosenna. Cytat ze strony wędliny domowe: Dokładne i możliwie szybkie ochłodzenie mięsa jest koniecznym warunkiem uniknięcia tzw. zaparzenia. Mięso zaparzone nabiera nieprzyjemnego ,kwaśnego zapachu traci kolor i właściwy smak, a przez to jest mniej trwałe i nie nadaje się do przechowania przez dłuższy czas .Koniec cyt. W związku z tym mam serdeczną prośbę do szanownych forumowiczów znających temat do wypowiedzi w tej sprawie. Mam na myśli wpływ nie schłodzonego mięsa na jakość wyrobów robionych sposobem domowym. Jeżeli ten temat był już omawiany to proszę o linka.

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

były to wyroby z tzw. "ciepłego mięsa" to znaczy ze należy je przerobić natychmiast po uboju, tak aby nie zaczęły się zmiany poubojowe (stężenie pośmiertne) - potem już mieso musi odleżeć swoje aby znów nadawało się do przerobu

Tu https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=6742#6742 troszkę poczytasz

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tymi wyrobami były skwarki na zagrychę szybka kaszanka. pasztetowa i może trochę kiełbasy na biało , a reszta się pekluje. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziadku tak do końca to nie wiem co to były za wyroby przeraziło mnie to że były robione zaraz po uboju. Jeżeli chodzi o słowo wyroby to dawno temu u nas w domu i u znajomych co bili świnki to była właśnie kaszanka ,wątrobianka , salceson czerwony, kiełbaska biała a część tej kiełbaski była podwędzana. Było to wszystko bardzo smaczne tak to pamiętam.

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
No i stało się kaban 150kg załatwiony .Rozbiór na elementy musiałem przeprowadzić na wisząco bo bym się pod taką połówką załamał niosąc ją. Sprawnie poszło .Z wszystkich elementów kości wyjęte na ciepło by mogło mięso szybciej się wychłodzić, rozłożone na stołach, Jutro dalsze czynności , obróbka mięs na wędzonki i klasyfikacja na kiełbasy .Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

DZIADKU . Ja chciałbym w dzisiejszych czasach chociaż zobaczyć takiego kabana!!!!

 

Załatwić takiego to na pewno bym nie dał rady chyba że bym go wpierw zastrzelił .

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszło,że naszej kabanicy przedłużyliśmy żywot o 3 miesiące.Stało się w ubiegłą środę.Ćwiartki(tylko tak można było przenieść) ważyły razem 162 kg.

Nie ważyłem poszczególnych elementów po rozbiorze,ale wytopiony tłuszcz z części słoniny i całości sadła najukochańsz z żon zlała do 18 słoików 0,7 l.Pół kilograma swkwarek zużyłem do wątrobianki.Dziś zrobiłem rewolucję w zamrażarce i zważyłem pozostałą słoninę.Było tego 5,4 kg.

Fakt,że boczki,pachwina i podgardle są trochę tłustawe ale mimo wszystko to chyba dobry wynik.

 

pozdrawiam,bez żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Okrąglutka sztuka a tłuszczy i słoniny cała taczka. Bardziej chciałem pokazać podnośnik i rozpieracz - krępolec z którego nie spadają półtusze

Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziadku . Właśnie pierwszy raz widzę tak zamocowanego świniaka - kabana . Zawsze widywałem podwieszanego za stopy i właśnie przy zdejmowaniu pierwszej połówki były obawy by druga nie spadła .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.